Сюмар: Ситуація з інформпростором Донбасу загрожує нацбезпеці України

. Опубликовано в Новости за 2017г

Голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Верховної Ради України Вікторія Сюмар заявляє, що ситуація з інформаційним простором Донбасу загрожує національній безпеці України

Про це вона заявила під час прес-конференції у Києві, повідомляє агентство УНІАН.

«Найскладніша ситуація, яку ми маємо – це ситуація в зоні АТО і ця ситуація вже є загрозою для національної безпеки. Сьогодні ми можемо сказати, що у нас більша частина Донецької області є своєрідною «білою плямою», де немає українського телебачення, але є російське всупереч усім законам України», –  сказала вона, додавши, що «ця територія (не охоплена українським сигналом – ред.) в Донецькій області співмірна з тимчасово окупованими територіями Луганської та Донецької області».

За словами пані Сюмар, в тимчасово окупованому Донецьку працює надзвичайно висока телевізійна вежа: «Росіяни поставили туди надзвичайно потужні передавачі, все це йде на територію України, а українські канали дуже часто навіть повимикали свої передавачі, тому що ринку де-факто там немає. Цю проблему доводиться вирішувати».

Вона вважає, що необхідно глушити російський інформаційний сигнал і добудувати вежу в Покровську.

«В Донецькій області треба добудувати ще одну вежу в Покровську Це вежа, яка буде мати 200 метрів, нам потрібні будуть бюджетні кошти для того, щоб вона була в наступному році добудована і щоб ця «біла пляма» в Донецькому регіоні зникла», – підкреслила пані Сюмар.

Нагадаємо, 22 серпня у Луганській області Президент України Петро Порошенко запустив радіотелевізійну передавальну станцію, яка забезпечить трансляцію мовлення українських телеканалів та радіо на підконтрольну Україні, а також на частину окупованих територій на Донбасі. З новозбудованої телевежі в селі Бахмутівка Новоайдарського району Луганської області мовлять 12 цифрових телеканалів (DVB-T2), два аналогових і чотири радіостанції, які раніше отримали дозволи на тимчасове мовлення на час проведення  антитерористичної операції.

Монтаж 134-метрової телевежі в Бахмутівці було завершено 4 серпня. Офіційне відкриття телевежі та початок мовлення з неї планувалося до Дня Незалежності.

http://detector.media

 

Наши друзья и партнеры

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • АКТР
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей