НКРЗІ:

. Опубликовано в Новости за 2020г

До уваги операторів та провайдерів телекомунікацій!

Відповідно до Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації, затвердженого рішенням НКРЗІ від 05.04.2016 №180 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 травня 2016 року за № 739/28869», згідно з пунктом 5 якого усі оператори, провайдери телекомунікацій, які включені до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, безоплатно надають НКРЗІ квартальну та річну звітність державною мовою в обсягах, формах та строки, визначені цим Порядком.

Нагадуємо, що з 01 липня поточного року розпочато новий  звітний період за 6 місяців 2020 року.

Для зручності подання звітності, операторам провайдерам телекомунікацій пропонується подавати свої звіти через Систему електронної звітності НКРЗІ*.

* Відповідно до пункту 7 Розділу ІІ Порядку Звітності надання звітності в електронній формі здійснюється на офіційному веб-сайті НКРЗІ в розділі «Звітність операторів, провайдерів телекомунікацій» за допомогою відповідних програмних засобів, з накладанням електронного цифрового підпису. У цьому випадку оператор, провайдер телекомунікацій має право не подавати звітність в паперовій формі.

 

https://nkrzi.gov.ua

 

На Житомирщині припинено незаконну діяльність провайдера програмної послуги

. Опубликовано в Новости за 2020г

Завдяки зусиллям представника Національної ради у Житомирській області Івана Натикача та правоохоронних органів припинено діяльність підприємця, який без відповідних дозвільних документів усупереч законодавчим вимогам надавав послуги доступу до телевізійних програм мешканцям села. Згідно із частиною першою статі 40 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» для організації діяльності провайдера програмної послуги суб’єкт господарювання (провайдер або оператор телекомунікацій чи оператор кабельних мереж) повинен отримати ліцензію (дозвіл) у Національній раді.

Рада одобрила законопроект об электронных коммуникациях с учетом универсальной услуги доступа к интернет и голосовой связи

. Опубликовано в Новости за 2020г

Верховная Рада приняла за основу законопроект "Об электронных коммуникациях" №3014, устанавливающий полномочия государства в управлении деятельностью в сфере электронных коммуникаций.

Винесено на громадське обговорення проєкт Змін до Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги

. Опубликовано в Новости за 2020г

Національна рада винесла на громадське обговорення проєкт змін до Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги. Відповідне рішення ухвалене регулятором 4 червня.

Підставою для внесення змін до регуляторного акта стала необхідність приведення його у відповідність до вимог чинного Закону України «Про телекомунікації» та з метою удосконалення Положення.

Національна рада ухвалила низку рішень щодо планів перевірок на I, II і ІІІ квартали 2020 року

. Опубликовано в Новости за 2020г

У зв’язку зі встановленням на всій території України карантину та обмежувальних (протиепідемічних) заходів Національна рада на засіданні 21 травня внесла зміни до Плану проведення виїзних перевірок ліцензіатів на перший квартал 2020 року та скасувала своє рішення щодо затвердження Плану проведення виїзних перевірок на другий квартал 2020 року. Також відповідно до статті 13 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» регулятор затвердив новий План проведення виїзних перевірок телерадіоорганізацій України на третій квартал 2020 року.

Президент призначив Тетяну Руденко членом Національної ради

. Опубликовано в Новости за 2020г

Указом Президента України від 12 травня 2020 року № 171 Тетяну Руденко призначено членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Відповідний Указ розміщено на сайті Глави держави.

Президент призначив Олену Ніцко членом Національної ради

. Опубликовано в Новости за 2020г

Указом Президента України від 15 квітня №147 Ніцко Олену Анатоліївну призначено членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Відповідний Указ розміщено на сайті Глави держави.

Нацрада звертає увагу ліцензіатів: Терміни подання інформації про структуру власності подовжено законом

. Опубликовано в Новости за 2020г

Законом України № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)», що набув чинності 2 квітня 2020 року, внесені зміни до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (далі – Закон) стосовно подання звітної інформації про структуру власності за 2019 рік.

Нагадування від НКРЗІ

. Опубликовано в Новости за 2020г

Реєстрація суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері телекомунікацій

До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері телекомунікацій!


Організація роботи НКРЗІ у період дії карантину та обмежувальних заходів 

Консультації у період дії карантину можна отримати за телефоном: +38 (093) 206-51-15


25.12.2019 набрав чинності Закон України від 18.09.2019 № 102-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню», яким внесено зміни, зокрема, до Закону України «Про телекомунікації» та припинено ліцензування діяльності у сфері телекомунікацій.

Отже з 25.12.2019 у відповідності до вимог Закону право на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій суб’єкт господарювання набуває шляхом подання до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері телекомунікацій.

Відповідно до цього Закону здійснення діяльності у сфері телекомунікацій без подання повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері телекомунікацій забороняється.

Вимоги щодо подання повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері телекомунікацій та його змісту, відповідальність за недостовірність і повноту відомостей, зазначених у такому повідомленні, та інші відповідні умови встановлено цим Законом.

Рішенням НКРЗІ від 17.12.2019 № 610 «Питання ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 02.01.2020 за № 11/34294, затверджено:

1. Порядок ведення реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій;
2. Форму повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері телекомунікацій;
3. Орієнтовний перелік видів телекомунікаційних послуг, форми опису телекомунікаційних послуг.

Звертаємо увагу, що рішення НКРЗІ від 01.11.2012 № 560, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 22.11.2012 за № 1958/22270, втратило чинність.

Звертаємо вашу увагу на те, що частиною другою прикінцевих та перехідних положень Закону України від 18.09.2019 № 102-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню» передбачено, що оператори, провайдери телекомунікацій, інформація про яких внесена до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, вважаються такими, що подали повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері телекомунікацій. Інформація про таких операторів, провайдерів телекомунікацій розміщена у Реєстрі операторів, провайдерів телекомунікацій станом на 24.12.2019, який надалі виконуватиме функцію інформаційного.

Реєстр операторів, провайдерів телекомунікацій, що буде складатись на основі поданих з 25.12.2019 повідомлень про початок здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, оновлюватиметься на веб-сайті НКРЗІ щодня.

Частиною третьою прикінцевих та перехідних положень цього Закону передбачено, що  оператори, провайдери телекомунікацій, інформація про яких внесена до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, у разі невідповідності відомостей про таких суб’єктів господарювання у реєстрі повинні протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом (до 25.03.2020) подати до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері телекомунікацій згідно із статтею 42 Закону України «Про телекомунікації».

Роз’яснення щодо заповнення Повідомлення та приклади заповнення містяться у розділі «Роз’яснення щодо заповнення Повідомлення суб’єкта господарювання, який здійснює діяльність у сфері телекомунікацій».

Контакти відповідального підрозділу: 

Відділ ліцензування видів діяльності Департаменту ліцензування НКРЗІ:

Поштова адреса НКРЗІ: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 22.
Місцезнаходження відділу: м. Київ, вул. Солом`янська, 3

Телефон відділу (044) 202 00 59, 202 00 30

Години прийому:
Вт. 9-00 – 13-00
Чт. 14-00 – 17-00
(замовлення перепустки здійснюється напередодні за телефоном відділу)

САЙТ НАЦРАДИ: «RTVI» вилучено із переліку дозволених для показу в Україні телеканалів

. Опубликовано в Новости за 2020г

6 березня Національна рада своїм рішенням визнала, що зміст іноземної програми «RTVI», яка має юрисдикцію Королівства Іспанії, не відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України. Тому її вилучено із переліку дозволених для ретрансляції програм, що не дає змоги вітчизняним провайдерам далі поширювати її в мережах України.

Наши друзья и партнеры

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • АКТР
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей