АМКУ досліджує дії медіагруп і провайдерів у процесі скорочення УПП

. Опубліковано в Новости за 2016г

Антимонопольний комітет України (АМКУ) досліджує питання наявності чи відсутності ознак порушень конкурентного законодавства у діях медіагруп та/або операторів (провайдерів) кабельного телебачення, повідомляє прес-служба відомства.

У зв’язку зі змінами до закону «Про телебачення і радіомовлення» змінюється склад універсальної програмної послуги (УПП). З 1 січня 2017 року до УПП входитимуть державні телеканали, телеканали суспільного мовлення та місцеві канали, а комерційні телеканали медіагруп переходять до договірних відносин з провайдерами

АМКУ вважає, що «повинні існувати прозорі проконкурентні комерційні умови, економічно обґрунтована модель визначення вартості продукту, який пропонується медіагрупами до продажу; відсутність нав’язування додаткових зобов’язань, які не стосуються предмета угод».

Також АМКУ досліджує принципи пакетування як медіагрупами свого продукту операторам, так і операторами (провайдерами) кабельного телебачення – кінцевим споживачам, факт дискримінаційності чи недискримінаційності впровадження плати за ретрансляцію телеканалів виключно в кабельних мережах провайдерів програмної послуги (враховуючи безкоштовність ефірного та супутникового ТБ для споживачів).

«Виявлення будь-яких порушень, у тому числі встановлення фактів застосування різних умов до рівнозначних угод з іншими суб’єктами господарювання, що ставить останніх у невигідне становище в конкуренції, усунення з ринку або обмеження доступу на ринок тощо, призведе до відкриття справ та застосування Антимонопольним комітетом України санкцій до порушників», - повідомила прес-служба відомства.

Нагадаємо, 1 січня 2017 року набуває чинності закон про зміну складу універсальної програмної послуги (УПП). Згідно з ним, до складу УПП входять телерадіопрограми ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (нині в процесі створення), парламентського телеканалу «Рада», а також місцеві та регіональні ефірні аналогові й цифрові телеканали, що мовлять у межах не більш як однієї області та не здійснюють ретрансляції програм інших мовників і не володіють іншими ліцензіями на ефірне мовлення в інших областях. Натомість загальнонаціональні комерційні телеканали вилучаються зі складу УПП та переходять до договірних відносин з провайдерами.

Наразі триває переговорний процес між телеканалами і провайдерами щодо подальших умов співпраці. Медіагрупи назвали таку вартість свого контенту для мереж платного ТБ: «1+1 медіа» і StarLightMedia – по 75 коп. з абонента за пакет усіх каналів групи; «Медіа Група Україна» – 45 коп. з абонента за пакет усіх каналів групи; Inter Media Group – 3 грн з абонента за пакет усіх каналів групи. Також у медіагруп є певні умови щодо ретрансляції їхніх каналів: продаж усіх каналів одним пакетом, а не поштучно, обов’язкове потрапляння в соціальний пакет тощо.

Не всі провайдери погоджуються з такими умовами. Відтак, у ЗМІ вже поширюються повідомлення про майбутнє відключення телеканалів провайдерами з 1 січня. Зокрема, 7 грудня одеські ЗМІ попередили глядачів про відключення центральних телеканалів із 1 січня одеськими провайдерами.

7 грудня в інтерв’ю «Детектору медіа»генеральний директор компанії «Воля»Джордж Жемберіповідомив, що конкретних пропозицій від медіагруп досі не отримував і якщо домовленостей не буде досягнуто вчасно, готовий припинити ретрансляцію телеканалів, як того вимагає новоприйнятий закон.

12 грудня генеральний директор групи компаній «Тріолан»Вадим Сидоренкооголосив, що з 1 січня 2017 року«Тріолан» запроваджує абонплатуза кабельне телебачення в розмірі 15 грн на місяць.

14 грудня директор провайдера «Ланет»Мар’ян Івасюкповідомив, що найближчим часом «Ланет» вимкне телеканали найбільших медіагруп, які почали вимагати від провайдерів платити їм за ретрансляцію їхнього контенту. Наступного дня «Ланет» на добувимкнув телеканали СТБ, Новий канал і ICTVу Києві, Івано-Франківську та Калуші (Івано-Франківська область), назвавши причиною профілактичні роботи у мережі кабельного ТБ.

17 грудня медіагрупа StarLightMedia почала показувати на своїх телеканалах рекламний ролик, який закликає глядачів звернутися до їхніх кабельних провайдерів із запитанням про трансляцію цих каналів після 1 січня 2017 року

Тим часом телеканали, які не входять до складу найбільших медіагруп, остерігаються, що їм не вистачить місця в кабельних мережахпровайдерів, оскільки там будуть присутні виключно телеканали медіагруп.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення не втручається в конфлікт між провайдерами та медіагрупами щодо умов ретрансляції телеканалів після скорочення складу УПП, оскільки це господарські відносини компаній. Водночас експерти висловили думку, що Нацраді слід почати контролювати абонентські бази провайдерів.

Детектор медіа

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей