Кандидатів у Нацраду залишилося четверо – «Самопоміч» не визначилася

. Опубліковано в Новости за 2016г

Фракція об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді так і не визначила свого кандидата на вакантну посаду члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, тому кандидатур залишилося четверо.

Про це «Детектору медіа» повідомили в секретаріаті Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики.

Секретаріат комітету подає на спецперевірку чотири кандидатури, документи яких отримав попереднього тижня:

-Валентина Руденко– радниця Віктора Ющенка, висунута фракцією «Радикальної партії»;

-Віталій Гуріненко– генеральний директор студії «Терези», висунутий фракцією «Опозиційного блоку»;

-Олександр Глущенко– заступник генерального директора хмарного оператора UCloud.ua, висунутий громадською спілкою «Всеукраїнська асоціація мовлення громад»;

-Євген Лахно–заступник начальника управління поширення радіомовної продукціїфілії НТКУ «Центральна дирекція “Українське радіо”».

Офіційно строк прийому документів завершився13 грудня. Подавати кандидатури на конкурс у члени Нацради могли депутатські фракції у Верховній Раді та всеукраїнські об'єднання громадян у галузі діяльності засобів масової інформації.

Після завершення прийому пропозицій профільний комітет протягом 14 днів має обговорити запропоновані кандидатури і винести на розгляд Верховної Ради відповідне подання по кожній кандидатурі з висновками і рекомендаціями. Голосування в парламенті щодо призначення члена Нацради відбувається по кожній кандидатурі в послідовності, визначеній попереднім рейтинговим голосуванням. Парламент має призначити члена Нацради протягом двох місяців з дня припинення повноважень попереднього члена Нацради.

Нагадаємо, 6 серпня Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики розпочав відбір кандидатур на вакантну посаду члена Нацради у зв’язку з достроковим припиненням повноважень члена Нацради Катерини Котенко, призначеної за квотою Верховної Ради.

На конкурс подалися три кандидатури: Катерина М’ясникова, Валентин Ковальта Олександр Глущенко. 21 вересня Комітет рекомендував усі три кандидатури до розгляду Верховною Радою. Але через тиждень, 27 вересня, Валентин Коваль став членом Нацрадиза квотою президента – його на посаду призначив Петро Порошенко.

16 листопада виконавча директорка Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М’ясникова відкликала свою кандидатуру з конкурсу на посаду члена Нацради. Вона припустила, що голосування за поточним конкурсом буде формальним і нерезультативним, оскільки парламентські фракції не встигли подати свої кандидатури.

23 листопада Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики оголосив повторний відбір кандидатів на вакантну посаду члена Нацради. Комітет пояснив необхідність повторного відбору тим, що дві з трьох кандидатур не могли більше брати участь у попередньому конкурсі.

«Детектор медіа»

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей