Нацрада пропонує залишити в УПП суспільні, державні та місцеві телеканали

. Опубліковано в Новости за 2015г

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення пропонує залишити в складі універсальної програмної послуги (УПП) телеканали Національної суспільної телерадіокомпанії України, державні телеканали, а також ефірні телеканали місцевої категорії мовлення, канали мовлення громад.

Відповідні пропозиції до законопроекту № 3504 «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги)» Нацрада затвердила на засіданні 17 грудня. На думку Нацради, законопроект потребує доопрацювання.

Відповідно до чинного законодавства УПП включає в себе ефірні аналогові телеканали (а також супутниковий парламентський телеканал «Рада»), і в кожному населеному пункті склад УПП відрізняється – залежно від кількості доступних в ефірі мовників. У великих містах УПП налічує близько двох десятків телеканалів.

Автори законопроекту № 3504 – Вікторія Сюмар, Богдан Онуфрик, Сергій Висоцький – пропонують, щоб до УПП входили як ефірні аналогові, так і цифрові телеканали, але водночас приватні мовники за бажанням могли бути вилучені зі складу УПП на певній території.

На думку Нацради, наділення приватних телерадіоорганізацій правом на виключення своїх програм зі складу універсальної програмної послуги на певній території призведе до того, що, у випадку приватних телерадіоорганізацій, обов’язковість забезпечення абонентів програмами УПП фактично ставиться під сумнів.

Асоціації платного телебачення виступили проти законопроекту № 3504, який вважають лобістським на користь телевізійних груп.

Нагадаємо, цього року активними прихильниками зміни УПП стали самі ефірні телеканали, які раніше лобіювали нинішній склад УПП. Зокрема, за скасування УПП виступила медіагрупа StarLightMedia, яка вирішила перейти до нової моделі відносин із провайдерами. Вона укладає угоди з провайдерами й починає стягувати з них плату за свій контент. Детальніше про це в інтерв’ю MediaSapiensрозповів директор зі стратегічного розвитку StarLightMedia Федір Гречанінов. Ідею StarLightMedia підтримує й група «1+1 медіа».

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей