Про результати засідання медіарегулятора 13 червня

. Опубліковано в Новини за 2024р

Шість медіа стали переможцями конкурсу на 9 частотах місцевого мовлення. Національна рада сьогодні підбила підсумки конкурсу на радіомовлення для розвитку місцевих і регіональних мереж, а в липні визначить переможців ще двох конкурсів на цифрове телевізійне мовлення. До трьох медіа застосовані штрафні санкції через порушення законодавства. 89 друкованих видань, 44 онлайн-медіа, 11 провайдерів аудіовізуальних сервісів і 7 лінійних медіа, що здійснюють мовлення без використання радіочастотного спектра, поповнили Реєстр суб’єктів у сфері медіа. Про рішення, ухвалені регуляторним органом на засіданні 13 червня, – далі.

Національна рада підбила підсумки конкурсу на мовлення з використанням радіочастотного спектра, що оголошувався рішенням Національної ради від 22.02.2024 № 403 для розвитку місцевих і регіональних мереж.

Його програмна концепція передбачає 100-відсоткове мовлення упродовж тижня українською мовою і обов’язкове розміщення інформаційних програм із місцевою та/або регіональною тематикою. На конкурс було запропоновано 19 частот, однак на 11 із них не було претендентів. За результатами розгляду заяв і презентацій медіа переможцями конкурсу визначені:

Волинська область, м. Нововолинськ, 98,1 МГц – ПП «Студія-7» (позивні «Радіо Світязь»), м. Ковель Волинської обл.;

Київська область, м. Київ:

 • 92,8 МГц – ТОВ «ФМ Медіа груп» (позивні «Радіо чемпіон»), м. Київ, спортивного спрямування;
 • 106,0 МГц – ТОВ «Глас-медіа» (позивні «Ми-Україна»), м. Київ;

Львівська область, м. Рава-Руська, 93,6 МГц – ГО «Товариство «Право громади» (позивні «Вільне радіо королівського міста»), м. Жовква Львівської обл.;

Полтавська область, с. Красногорівка, 89,2 МГц – ТОВ «Радіо мікс» (позивні «Інформатор»), м. Дніпро;

Рівненська область, с. Копань, 105,9 МГц – ПП «Телерадіокомпанія Сфера – ТВ» (позивні «Сфера -ФМ»), м. Рівне;

Сумська область, м. Суми, 107,0 МГц – ТОВ «Радіо мікс» (позивні «Інформатор»), м. Дніпро;

Черкаська область, м. Умань (Полянецьке), 101 МГц – ТОВ «Радіо мікс» (позивні «Інформатор»), м. Дніпро.

У липні медіарегулятор підіб’є підсумки ще двох конкурсів.

11 липня буде визначено переможця в конкурсі на загальнонаціональне мовлення на вільних каналах багатоканальних мереж МХ-1, МХ-3 та МХ-5, стандарт – DVB-T2 (MPEG-4). До участі в ньому  допущені 10 медіа:

 • ТОВ «Тайм медіа солюшин»
 • ТОВ «Солар медіа»
 • ТОВ «Новий канал»
 • ТОВ «Хмарочос медіа»
 • ТОВ «Віжн 1+1»
 • ПП «Тюсо»
 • ТОВ «Телеканал Прямий»
 • ТОВ «Країна ТВ»
 • ТОВ «Телерадіоконтент»
 • ПІІ у формі ТОВ «Телерадіокомпанія НБМ»

25 липня Національна рада проведе конкурс на мовлення на 3-й і 4-й програмах 41 ТВК у місті Дубно Рівненської області, стандарт DVB-T2, місцева категорія мовлення. Участь у конкурсі братимуть ТОВ «Телерадіокомпанія «Ритм» і ПП «Телерадіокомпанія Сфера-ТВ».

Регулятор затвердив Типові умови договору на постачання електронних комунікаційних послуг для потреб мовлення з використанням радіочастотного спектра.

Цей один з останніх документів, які напрацьовуються на виконання Закону «Про медіа» у співпраці з іншими державними органами. Зокрема, він потребував узгоджень з  Національною комісією електронних комунікацій і Антимонопольним комітетом України. Під час його розробки, зауважив член Національної ради Олександр Бурмагін, відбулася дискусія і з постачальниками цих послуг, і з індустрією. Отриманий текст балансує інтереси всіх зацікавлених сторін.

Національна рада скасувала конкурс на отримання ліцензії на постачання послуг для потреб мовлення з використанням радіочастотного спектра ефірної багатоканальної електронної комунікаційної мережі у стандарті DVB-T2 на 41 ТВК у м. Дубно Рівненської області, оскільки не надійшло жодної заяви від претендентів на участь у ньому. Конкурс був оголошений рішенням регулятора від 14.03.2024 № 756.

Дві київські радіокомпанії отримали дозволи на тимчасове мовлення у Запоріжжі.

 • Центральна телерадіостудія Міністерства оборони України (логотип «Армія TV») працюватиме на 32 ТВК. Це дасть змогу унеможливити проникнення ворожого сигналу із тимчасово окупованої території Запорізької області на підконтрольну територію регіону.
 • Позивні «Радіо Марія» (підприємство «Радіокомпанія «Супер-нова») звучатимуть на частоті 96,8 МГц.  Це допоможе протидіяти поширенню програм рф на частоті 97,0 МГц із тимчасово окупованої території Запорізької області.

Національна рада через порушення вимог законодавства застосувала до трьох медіа штраф.

Через неможливість провести перевірку у зв’язку з відсутністю суб’єкта у сфері медіа або особи, уповноваженої його представляти, за місцем проведення перевірки штраф отримало ТОВ «Обласна незалежна телерадіокомпанія «Ятрань» (логотип «Ятрань»), м. Умань Черкаської області. Відмова у проведенні перевірки за законом є значним порушенням, а тому компанія має сплатити до державного бюджету 1911,43 грн – 10% розміру ліцензійного збору для ліцензіатів. Таке саме порушення – відмова у проведенні перевірки – але вчинена вдруге стала підставою для застосування штрафної санкції до ПП «Обрії» (лінійне радіомовлення, позивні «Обрії FM»), м. Сміла Черкаської області. Повторний факт відмови є грубим порушенням, що передбачає штраф у розмірі 25% суми ліцензійного збору. Тому медіа має сплатити 19 114,25 грн.

Телеканал «LIKE TV» (ТОВ ТРК «Лайк ТВ», м. Шепетівка Хмельницької області) отримав штраф, оскільки зафіксовано, що він не мовив упродовж 14 днів. Це значне порушення передбачає 10-відсотковий від суми ліцензійного збору штраф. Крім того, ТРК «Лайк ТВ» не привела свою структуру власності у відповідність до вимог «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про медіа». На це був відведений 6-місячний термін з часу набуття чинності Законом. Визнавши порушення в діяльності цього медіа, регулятор застосував до нього штрафну санкцію – 682,06 грн. Каналові вказано на неприпустимість допущення в подальшій діяльності порушень законодавства у сфері медіа та необхідність привести структуру власності у відповідність до частини другої статті 21 Закону України «Про медіа».

Медіарегулятор дозволив компанії із Сумщини «Мистецько-інформаційний «РТВ – Центр «Вежа» у формі ТОВ (логотип «КСТ») відступити від умов програмної концепції мовлення на період дії воєнного стану.

22 заявники вирішили зареєструвати свої ресурси як онлайн-медіа. Загалом вони подали 44 медіаресурси, серед яких: 20 вебсайтів, 12 публічних сторінок у соціальних мережах «Facebook», «Instagram», «X», «Telegram», «WhatsApp», 4 канали у відеохостингу «YouTube», 2 телеграм-канали, 2 інформаційно-аналітичні вебсайти, 2 портали новин, 1 онлайн-журнал і 1 вебсайт наукового журналу.

Одразу про кілька своїх ресурсів заявили:

 • ТОВ «Професійні видання» із Києва – 5 вебсайтів;
 • львівська ГО «Свідомі. медіа» – вебсайт, канал відеохостингу в «YouTube», публічні сторінки у соціальних мережах «Facebook, «Instagram» (укр. та англ.), «X» (укр. та англ), «Telegram» і «WhatsApp». Усі ці медіаресурси мають однакове ім’я – «Свідомі»;
 • ТОВ «Медіагрупа Віда» із Могилева-Подільського Вінницької області – вебсайт, публічні сторінки в соціальних мережах «Facebook», «Instagram», канал у відеохостингу «YouTube» під назвою «Віда медіа група»;
 • ГО «Харків сьогодні» – вебсайт, публічні сторінки в соціальних мережах «Facebook» та «Instagram» із назвою громадської організації;
 • ТОВ «Міська телерадіокомпанія «Чернівці» – вебсайт і канал у відеохостингу «YouTube» «Чернівці.С4».

Національна рада додала до Реєстру суб’єктів у сфері медіа 49 суб’єктів у сфері друкованих медіа. У здебільшого це науково-дослідні установи й університети. Зареєстровано 89 друкованих видань – 41 журнал, 24 газети, 10 збірників, 6 наукових збірників, 3 збірники наукових праць, 2 наукові журнали, 1 міжвідомчий науково-методичний збірник, 1 науковий щорічник, 1 дайджест.

Територія розповсюдження зареєстрованих журналів, збірників – Україна (24 видання — 37%), а також Україна та світ (41 видання — 63%).

Найбільшу кількість – одночасно 27 видань (20 журналів, 7 збірників) вніс до Реєстру Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. 24 університетські видання поширюються як в Україні, так і за кордоном, 3 – лише в Україні. Мови друку — українська, англійська, німецька, французька, іспанська, італійська, литовська, польська, словацька, болгарська, турецька, кримськотатарська, китайська, японська.

Одразу 4 видання (2 збірники наукових праць, 1 збірник, 1 науковий журнал) зареєстрував Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України з Києва. Усі видання розповсюджуються на теренах нашої держави. Мови публікації – українська, англійська, польська.

Серед зареєстрованих газет – відомі всеукраїнські фахові друковані видання «Літературна Україна» та «Медична газета «Здоров’я України». Загалом внесено до Реєстру 14 обласних, 6 всеукраїнських, 4 районних газети.

Найбільше – 3  газети внесло до Реєстру ТОВ «Медичні аспекти здоров’я людини» з Києва, а також 1 журнал і 1 збірник. Усі видання товариства розповсюджуються в Україні і виходять українською та англійською мовами.

Також до Реєстру потрапили сім компаній – дві місцеві та п’ять загальнонаціональних – як лінійні медіа, що здійснюють мовлення без використання радіочастотного спектра.

 • ТОВ «Херсон плюс продакшн» (логотип «Херсон ПЛЮС (комбіноване)». Формат – інформаційно-розважальний, фільмопоказ;
 • ПП Телерадіокомпанії «Простір» (логотип «стилізоване зображення бювету мінеральних вод курорту Моршин») із Львівської області обрало контент загальної тематики;
 • Київські ТОВ «Рибалка-ТВ» і ТОВ «Ютревел ТБ» та чернівецьке ПП «Віва групс» (логотип «PING») зафіксували формат стиль життя/відпочинок/здоров’я/подорожі;
 • ТОВ «Ауто тіві» (логотип «Перший автомобільний телеканал»), м. Київ, поширює продукт просвітницько-розважального спрямування (про автомобілі й технології, автомотоспорт);
 • ТОВ «Масон ТВ» із Києва (логотипи «Закон ТВ», «Масон ТВ» (комбіноване) та «Медичний») транслюють контент документального й розважального характеру.

Медіа з місцевою територією покриття у своїй діяльності використовуватимуть кабельну аналогову, кабельну цифрову технології. Канали із загальнонаціональною категорією мовлення працюватимуть за технологією Інтернет-мовлення (ОТТ, IPTV).

Виявили бажання зареєструватися 11 провайдерів аудіовізуальних сервісів – 10 із місцевим покриттям і 1 – загальнонаціональним. Після реєстрації їхні послуги будуть доступні:

 • ПП ТРК «Тодор» – Вінницька область;
 • ТОВ «Славтелеком» (м. Слов’янськ) і ТОВ «Телерадіокомпанія «Енергетик» (м. Миколаївка) – Донецька;
 • фізична особа-підприємець Баланюк А. П., фізична особа-підприємець Баланюк С. О. і ТОВ «Наше ТБ»  Миколаївська;
 • ПП Телекомпанії «Мережа кабельного телебачення «Діалог» – cелище Слобожанське Харківської області;
 • ПП «РИЧ» – Одеська область;
 • ТОВ «Телерадіокомпанія «ТІМ» – Черкаська область;
 • фізична особа-підприємець Кекіса І. В. – Закарпатська область.
 • Свій сервіс київське ТОВ «Платформа ТВ» поширюватиме на території України.

Дві компанії вирішили змінити свої логотипи.

Дещо оновив свою назву луцький канал «КОНКУРЕНТ» (ТОВ «Контент менеджмент груп»). До свого імені він додав ще кілька літер і став «К КОНКУРЕНТ TV».

Одеський канал «А1» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Андсер») тепер виходитиме як «Думская».

Радіостанції ТОВ «Інді Радіо» (позивні «Шлягер») продовжено строк дії ліцензії ще на 10 років. Її програми далі звучатимуть на частоті 102,2 МГц у Павлограді Дніпропетровської області.

Чотирьом суб’єктам на їхнє прохання регулятор анулював ліцензії.

 • Ліцензію запорізького ТОВ «Медіагруп Алекс.Юа» (логотип: стилізоване зображення – повернута під кутом велика об’ємна літера А у рамці з підписом латиницею ALEX.UA) регулятор скасовує на підставі отриманих копій звернення ліквідатора й Ухвали Господарського суду Запорізької області від 16.04.2024 у справі № 908/3348/23 щодо ліквідації цього товариства. Компанія цілодобово працювала в Запорізькій області в мережі МХ-5, стандарт DVB-T2 (MPEG-4), на 5 каналах.
 • Через скрутне фінансове становище й неможливість розпочати мовлення в строки, передбачені частиною шостою ст. 58 Закону України «Про медіа», відмовляється від ліцензії ПП ТРО «Едвансед візуал технологіс маркетинг» (логотип «Файне місто») із Тернополя.
 • ПП «Авіс» (логотип «АВІС»), яке мовило 4 години на добу на 22 ТВК у селищі Макарів Київської області, припиняє свою діяльність у зв’язку з пошкодженням студійного й передавального обладнання під час активної фази бойових дій у Макарівській селищній територіальній громаді.
 • У зв’язку з неможливістю відновити мовлення відмовляється від своєї ліцензії і ТОВ «Телевізійна компанія «Атлант-СВ» (позивні «Радіо Мейдан»). Радіостанція мовила в Києві (10 програма).

Втратили чинність рішення Національної ради від 16.06.2017 № 1015 і ліцензія на мовлення ТОВ «Телекомпанія «СТВ», м. Сєвєродонецьк Луганської обл., від 05.07.2007 НР № 00857-м.

Окрім того, Національна рада внесла зміни до свого рішення від 01.06.2023 № 379 «Про тимчасове призупинення ліцензій суб’єктів у сфері медіа». Це було зроблено для упорядкування відомостей у Реєстрі суб’єктів у сфері медіа згідно з пунктом 18 Розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про медіа». У зв’язку з тим, що низка суб’єктів у сфері медіа, які раніше працювали на підставі ліцензій, не підтвердили про себе дані шляхом реєстрації у визначений Законом термін, їхні ліцензії втратили чинність.

До Реєстру у сфері медіа внесені зміни щодо певних компаній, які стосуються зміни назви друкованого медіа, відомостей про структуру власності, зміни постачальника електронних комунікаційних мереж, технічних характеристик, характеристики сигналу каналу мовлення тощо.

 

https://webportal.nrada.gov.ua

 

Наші друзі та партнери

 • timlogo
 • ASTRO Strobel
 • Mediasat
 • ДЕПС Украина
 • WISI
 • Технологии сетей