НКЕК наголошує на необхідності дотримання законних норм діяльності у сфері електронних комунікацій

. Опубліковано в Новини за 2024р

З метою поліпшення бізнес-клімату та стимулювання економічного розвитку державою постійно вживаються заходи щодо дерегуляції господарської діяльності.

Зокрема, щоб розпочати діяльність у сфері електронних комунікацій, достатньо пройти загальну авторизацію (шляхом подачі повідомлення протягом місяця до Реєстру суб’єктів господарювання), крім випадків користування радіочастотним спектром та ресурсами нумерації.

Діяльність у сфері електронних комунікацій без подання повідомлення про початок здійснення такої діяльності забороняється.

Регулятором НКЕК, при здійсненні своїх наглядових функцій, фіксуються випадки діяльності у сфері електронних комунікацій без подання повідомлення до регуляторного органу, що є порушенням Закону. Зловживають цим окремі фізичні особи - підприємці. Таке порушення передбачає застосування адміністративно-господарських санкцій, а саме: вилучення доходу, отриманого внаслідок незаконної діяльності, або штраф у розмірі 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (у разі неможливості визначення розміру доходу).

З метою уникнення відповідальності за скоєне правопорушення, суб’єкти господарювання подають повідомлення про позбавлення статусу фізичної особи-підприємця та інформують НКЕК про припинення діяльності. Проте факт порушення Закону не може залишатися безкарним і передбачає відповідальність.

ДО ПРИКЛАДУ: під час позапланової перевірки фізичної особи-підприємця Шоферівського Д.С., проведеної у січні 2024 року, було зафіксовано факт здійснення ним діяльності у сфері електронних комунікацій без відповідного повідомлення НКЕК. ФОП Шоферівський Д.С., після подання 23.01.2024 до НКЕК повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій, вже 13.02.2024 з метою уникнення відповідальності, поінформував НКЕК про припинення діяльності у сфері електронних комунікацій, а з 19.03.2024 позбавився статусу фізичної особи-підприємця із внесенням відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Враховуючи те, що на момент скоєння порушення Шоферівський Д.С. був зареєстрований як фізична особа-підприємець, НКЕК прийнято рішення щодо застосування адміністративно-господарських санкцій до Шоферівського Д.С. у вигляді штрафу у розмірі 170 тисяч гривень (рішення НКЕК від 17.04.2024 № 198).

Переконливо просимо усіх, хто здійснює господарську діяльність як постачальник електронних комунікаційних мереж та/або послуг або ж планує це робити – пройти просту процедуру авторизації у Регулятора НКЕК та надавати послуги своїм абонентам успішно та спокійно.

Детальніше про  повідомлення протягом місяця до Реєстру суб’єктів господарювання за посиланням https://nkrzi.gov.ua

 

 

https://nkrzi.gov.ua

 

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей