Призначення позапланових перевірок і припис за результатами проведених – про рішення Національної ради від 26 жовтня

. Опубліковано в Новини за 2023р

У Запоріжжі значно потужніше мовитиме  радіостанція «NovaLine», до «Радіокомпанії «Гала» застосовано припис, у чотирьох областях змінився склад універсального медіасервісу, телеканалам «О – TV» та «ІСЛАНДІЯ» призначені позапланові перевірки. А також нові реєстранти серед друкованих, онлайн-медіа, медіасервісів на замовлення і провайдерів аудіовізуальних сервісів. Розповідаємо про рішення, ухвалені на засіданні Національної ради 26 жовтня.

З нагоди відзначення 80-річчя з дня заснування Національна рада нагородила Почесною грамотою колектив ТОВ «Володимирецький вісник», смт Володимирець Рівненської області.

Медіарегулятор повторно призначив Володимира Горобця на посаду представника Національної ради у Луганській області – із 15 листопада 2023 року строком на чотири роки.

Національна рада визнала таким, що втратило чинність, своє рішення від 18 листопада 2021 року № 1727 «Про затвердження Порядку формування Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються». Воно втратило свою актуальність, оскільки  формування переліку відбувалося на підставі старого законодавства у сфері медіа. 

Для населених пунктів 4-х областей внесено зміни до складу універсального медіасервісу. Так, для Дніпропетровської області до УМС додано «11 канал» (ДП «ТРК «Стерх» ТОВ «Старлайт медіа»), Івано-Франківської області – телеканал ТРК «Надвірна», Одеської – «Апостроф tv» (ТОВ «ТРК «МОЯ ОДЕСА»), Харківської області – телеканал «7» (ПрАТ «Регіональна телемовна компанія «Тоніс-центр»). Ці компанії раніше зафіксували, що транслюватимуть не менше як 15% новин та інших програм про місцеві події. Тому як телеканали місцевої і регіональної категорій їх було додано до УМС відповідних областей.

Низка рішень регулятора пов’язані з видачею дозволів на тимчасове мовлення. Так, на один рік видано дозвіл на тимчасове мовлення ТОВ «ТРК «Матрікс+» (позивні «NovaLine»), м. Харків, із використанням частот 98,4 МГц у смт Новомиколаївці Запорізької області і 89,1 МГц у с. Байраку Харківської області.

Продовжено ще на рік  дозвіл на тимчасове мовлення у м. Краматорську Донецької області ТОВ «Телебачення «Капрі» (логотип «КАПРІ»), м. Покровськ Донецької області.

Також на період дії розділу IX «Особливості регулювання діяльності медіа в умовах збройної агресії» Закону України «Про медіа» продовжено дозвіл на тимчасове мовлення Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України (позивні «Армія FM – військове радіо»), м. Київ. Компанія далі мовитиме на таких частотах: 102,3  МГц у м. Білій Церкві, 106,4 МГц у м. Івано-Франківську, 90,2 МГц у м. Луцьку, 106,1 МГц у м. Павлограді, 105,7 МГц у м. Рівному, 91,7 МГц у м. Тернополі, 100,6 МГц у м. Черкасах, 100,6 МГц у м. Чернігові.

Крім того, до 2 кВт збільшено потужність передавача радіостанції «NovaLine» у м. Запоріжжі  на частоті 97,4 МГц.

Національна рада внесла зміни до Плану проведення перевірок ліцензіатів на IV квартал 2023 року.

Національна рада за результатами планової виїзної перевірки застосувала припис до ПрАТ «Радіокомпанія «Гала» (позивні «Україномовне радіо Країна ФМ» (комбіноване)), м. Київ. Це трапилося через те, що 21 серпня із 21 до 22-ї год. в ефірі не транслювалися позивні радіостанції. Порушення встановлених частиною першою статті 37 Закону України «Про медіа» вимог щодо повідомлення вихідних даних належить до незначних порушень. Компанію зобов’язано усунути порушення протягом однієї доби з дня оприлюднення рішення медіарегулятора на офіційному вебсайті Національної ради.

ТОВ «Музичний канал «О–ТВ» (логотип «О – TV») призначено повторну позапланову виїзну перевірку, оскільки її не вдалося провести відповідно до раніше ухваленого рішення регулятора.

Також Національна рада призначила позапланову безвиїзну перевірку телеканалу «ІСЛАНДІЯ», ТОВ «Ісландія», м. Буча Київської області, через поширення нецензурних висловлювань та обсценної лексики. Зі зверненням щодо таких слів в ефірі медіа до регулятора звернувся громадянин Д. Гордон. Моніторинг запису ефіру аудіовізуального медіа, що ретранслюється  в мережі провайдера аудіовізуальних сервісів ТОВ «Мегого», зафіксував використання у програмах «Розрив», «Суперlive» та «Антиподи» 3 і 4 жовтня цього року ненормативної лексики. Це може завдати  шкоди фізичному, психічному або моральному розвитку дітей. Такі факти мають ознаки порушення телеканалом «ІСЛАНДІЯ» вимог пункту 7 частини першої статті 42 і частини четвертої статті 42 Закону України «Про медіа».

Ще 19 нових суб’єктів у сфері онлайн–медіа регулятор вніс до переліку зареєстрованих. Серед тих, хто подався на реєстрацію цього разу:

 • інформаційне агентство «Медіа агентство «А.С.С.»;
 • вебсайт «Главред» – ТОВ «Діджиталс солюшнс»;
 • інтернет ЗМІ «Букви» – Рошук К. С. із Маріуполя;
 • відеохостинг на YouTube – «Кроляча нора» Крутчак В. В. із Коломиї.

Окрім того, одразу по 3 вебсайти зареєстрували товариства «Медіа групп» і «Тех медіа груп» із Києва та 2 вебсайти вказав Савчук Т. В. із Тернополя.

Серед зареєстрованих онлайн-медіа також є інформаційно-рекламний сайт новин та оголошень, Е-журнал, інформаційно-аналітичне онлайн-медіа, 2 сайти, вебсайт та інформаційний сайт.

Регулятор знову вніс до переліку зареєстрованих суб’єктів низку друкованих медіа. Зареєстровано 58 друкованих видань – 26 газет, 23 журнали, 9 збірників наукових праць.

Територія розповсюдження зареєстрованих цього разу журналів і збірників – Україна (16 видань — 50%), а також Україна та зарубіжжя (16 видань — 50%).

Найбільшу кількість – одночасно 7 наукових журналів – зареєстрував Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. Вони розповсюджуються в Україні та зарубіжжі українською і англійською мовами, а один із журналів – винятково англійською.

Одразу по 5 наукових видань українською і англійською мовами зареєстрували Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» і Одеська державна академія будівництва та архітектури.

Серед зареєстрованих газет – 19 всеукраїнських, 3 обласних, 3 районних, 1 міська. Усі україномовні. Одразу 8 всеукраїнських щомісячних газет українською мовою зареєстрував ФОП Безтаки А. П. з Кропивницького. А Безтака С. А. та ФОП Безтаки В. М. із цього самого міста — по 4 також всеукраїнських щомісячних україномовних газет.

Національна рада зареєструвала 3 суб’єкти у сфері аудіовізуальних медіа на замовлення (нелінійні медіа-сервіси), які використовують технологію інтернет (ОТТ):

 • ТОВ «ОТТ Україна», м. Київ (всеукраїнські телеканали «Sweet.TV», «Trinity-TV», «Vodafone TV»);
 • ТОВ «Мегого», м. Київ (всеукраїнський аудіовізуальний медіасервіс на замовлення «Megogo»);
 • ТОВ «Мегого», м. Київ (всеукраїнський аудіальний медіасервіс на замовлення «Megogo»).

Водночас ТОВ «Рєал істейт-ТВ» (логотип «2+2»), м. Київ, зареєстроване суб’єктом у сфері медіа, що здійснює мовлення без використання радіочастотного спектра (лінійне медіа). Компанія із розважальним форматом має загальнонаціональне покриття і працює цілодобово за технологією супутникове мовлення (DVB-S2).

Поповнили Реєстр суб’єктів у сфері медіа і 7 провайдерів аудіовізуальних сервісів:

 • ТОВ «Гранд», м. Кривий Ріг Дніпропетровської області;
 • фізична особа-підприємець Бессаліцьких В. Л., м. Бердичів Житомирської області;
 • ТОВ «Телекомпанія Енергія», м. Вараш Рівненської області;
 • ТОВ «Лілія ТВ», м. Зеленодольськ Дніпропетровської області;
 • ТОВ «Юніверс лайн», м. Славутич Київської області;
 • ТОВ «Телерадіокомпанія «Реал» ТБ», м. Новодністровськ Чернівецької області;
 • ТОВ «Локалнет», м. Київ.

Національна рада дозволила ТОВ «Телерадіокомпанія «Рівне 1», м. Рівне, тимчасово відступити від умов ліцензії на період дії воєнного стану в частині програмної концепції мовлення. Медіарегулятор ухвалив таке рішення у відповідь на заяву цієї організації, яка вказала, що тимчасово не має змоги виконувати умови ліцензії у всьому обсязі.

ПП «Вісма-радіо-ТБ» (позивні «Люкс ФМ»), м. Київ, продовжено термін дії ліцензії на наступні 10 років. Мовник працюватиме на частоті 101,7 МГц у м. Кременчуці Полтавської області.

Регуляторний орган на прохання двох компаній ухвалив рішення про скасування їхньої реєстрації:

 • ТОВ «Гравіс-Кіно», м. Київ –  суб’єкта у сфері медіа, що здійснює мовлення без використання радіочастотного спектра (лінійне медіа);
 • ТОВ «Новий телеком», с. Гореничі Київської області – провайдера аудіовізуальних сервісів.

Радіомовник ТОВ «Дані-Теплоцентр» (позивні «Дані») із Балаклії Харківської області вирішив анулювати ліцензію з огляду на неможливість провадити діяльність через введення і продовження воєнного стану в Україні.

 

https://webportal.nrada.gov.ua

Наші друзі та партнери

 • timlogo
 • ASTRO Strobel
 • Mediasat
 • ДЕПС Украина
 • WISI
 • Технологии сетей