Йде активна робота, щоб закон «Про медіа» опрацювала Єврокомісія та надала рекомендації – Ольга Стефанішина

. Опубліковано в Новини за 2022р

Дикусії щодо ухвалення закону «Про медіа» тривають. Тим часом йде активна робота над тим, аби Європейська комісія опрацювала запропоновані зміни і надала свої рекомендації до другого читання. Про це йдеться в коментарях віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної.

 «Законопроєкт "Про медіа" — це одна з ключових рекомендацій Єврокомісії. Сьогодні ми перебуваємо в дискусіях стосовно того, в який спосіб його ухвалити в парламенті. Напрацьований текст законопроєкту не лише був обговорений з усіма учасниками ринку, але повністю відповідає вимогам директиви (Єврокомісії. — ред.), а це означає, що виконує нашу рекомендацію», — сказала Ольга Стефанішина під час загальнонаціонального марафону «Єдині новини».

Як відзначила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України під час пресбрифінгу 2 серпня, «є сподівання, що закон буде ухвалено у першому читанні, після чого Україна зможе його доопрацювати. Наразі йде активна робота над тим, аби Європейська комісія опрацювала запропоновані зміни і надала свої рекомендації до другого читання».

Рекомендація Єврокомісії, за словами Стефанішиної, передбачає наближення українського законодавства до норм законодавства ЄС і насамперед стосується базових прав людини та базових свобод України.

«Європейський Союз підтвердив, що в Україні є вільні медіа, є плюралізм доступу до інформації. Це стандарти, яким вже відповідає Україна. Сьогодні маємо підкріпити це законодавчо», — сказала урядовиця.

Як відзначив під час брифінгу міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, оновлений закон «Про медіа» містить низку «ефективних новел» і цілком відповідає викликам часу.

«Закон дійсно історичний. Він давно вже був на часі, там є багато новел, які є новаторськими з точки зору запровадження саморегуляції, коли залучається увесь сектор медіа для регуляції спільно з Нацрадою, – сказав Олександр Ткаченко. – Цього ніколи не було, і моє прохання до колег: це унікальне вікно можливостей для того, щоб впливати на трансформацію сектору медіа. А відрізняє цей закон від європейських законів і водночас відповідає сучасним викликам окрема новела, присвячена російській агресії. Ми вводимо норми, що дозволяють у законний спосіб, не через рішення судів, а користуючись виключно законом, боронити український інформаційний простір від агресії варварів з РФ».

Нагадаємо, 2 серпня, в агенції «Укрінформ» відбувся круглий стіл на тему «Новий закон про медіа – крок до імплементації рекомендацій Єврокомісії в рамках отримання Україною статусу країни-кандидата ЄС». 

Це ще одна дискусія представників медіасектору щодо ініціативи фракції «Слуга народу». 27 липня народні депутати запропонували нову редакцію законопроєкту «Про медіа», який був зареєстрований у Верховній Раді наприкінці 2019 року.

19 травня 2020 року парламент відправив проєкт на повторне перше читання. 

Узгодження медійного законодавства України з директивою ЄС про аудіовізуальні медіапослуги є однією з вимог для вступу України до ЄС. Запропонований у 2019 році, а нині оновлений законопроєкт має стати комплексним документом, що замінить кілька медійних законів. На необхідності його відкритого обговорення та ухвалення наполягали медійники та громадські організації.

Верховна Рада планує ухвалити закон «Про медіа» у двох читаннях восени

 

https://detector.media/infospace/article/201625/2022-08-04-yde-aktyvna-robota-shchob-zakon-pro-media-opratsyuvala-ievrokomisiya-ta-nadala-rekomendatsii-olga-stefanishyna/

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей