АСОЦІАЦІЯ «УКРТЕЛЕМЕРЕЖА» ЗАКЛИКАЛА ВЕРХОВНУ РАДУ УКРАЇНИ ПІДТРИМАТИ У ПЕРШОМУ ЧИТАННІ ЗАКОНОПРОЕКТ «ПРО МЕДІА»

. Опубликовано в Новости за 2020г

АСОЦІАЦІЯ «УКРТЕЛЕМЕРЕЖА» направила звернення Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову та народним депутатам України  з проханням  підтримати доопрацьований Проект Закону України «Про медіа», реєстр. №2693-д від 02.07.2020.:

 Щодо підтримки законопроекту
№2693-д від 02.07.2020 р. «Про медіа»

Шановні народні депутати!

Асоціація «Укртелемережа» є добровільним професійним об'єднанням провайдерів програмної послуги та операторів телекомунікацій. 

Звертаємось до Вас з приводу наступного:

Переконливо просимо підтримати у першому читанні доопрацьований Проект Закону України «Про медіа», реєстр. № 2693-д від 02.07.2020 р.

Прийняття законопроекту «Про медіа» є зобов'язанням України  перед Європейським Союзом та цілком відповідає європейським стандартам, до виконання яких прагне наша країна. Законопроект спрямований на розвиток  конкурентного середовища у сфері медіа через встановлення рівних умов для всіх суб'єктів господарювання незалежно від використаних технологій. 

Законодавство у сфері телебачення і радіомовлення вже давно потребує оновлення. Нажаль діючий Закон України «Про телебачення і радіомовлення» не відповідає реаліям часу, оскілки його було прийнято 14 років тому. Закон встановлює зайве ліцензування провайдерів програмної послуги, які не використовують обмежений ресурс, не містить правових норм, які призвані врегулювати використання нових технологій (IPTV і OTT), тощо. 

Законопроект, навпаки, містить багато прогресивних правових норм, що сприятимуть розвитку діяльності провайдерів програмної послуги та інших суб’єктів медіа ринку: впровадження процедури реєстрації для суб'єктів, які не використовують радіочастотний ресурс, застосування електронного документообігу та електронних кабінетів реєстрантів/ліцензіатів, тощо.

Слід також зазначити, що деякі правові норми законопроекту ми не підтримуємо. На наш погляд, положення про впровадження універсального медіа-сервісу (ст.28 законопроекту), встановлення для місцевих провайдерів надмірних обов'язків у порівнянні з загальнонаціональними провайдерами; впровадження додаткової щоквартальної звітності про абонентів провайдерів аудіовізуальних сервісів без визначення критеріїв їх змісту; вимоги введення обліку, методики - є дискримінаційними.

Є непрогресивним та небезпечним для свободи слова в Україні відсутність у законопроекті вимоги про юстування регуляторних актів Національної ради.

З метою удосконалення документу просимо доручити Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики створити робочу групу з доопрацювання законопроекту до другого читання, до якої могли б увійти усі зацікавлені особи та представники галузевих асоціацій. 

 

Асоціація «УКРТЕЛЕМЕРЕЖА»
www.uts.dn.ua
logoUTS

Наши друзья и партнеры

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • АКТР
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей