Комітет свободи слова розгляне пропозиції Ляшка звільнити Нацраду і ліквідувати МІП

. Опубліковано в Новости за 2016г

21 грудня Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики розгляне проекти постанов депутатів «Радикальної партії Олега Ляшка» щодо припинення повноважень Нацради України з питань телебачення і радіомовлення та ліквідації Міністерства інформаційної політики.

Про це йдеться на сайті Комітету.

Нагадаємо, 28 листопада народні депутатиОлег ЛяшкотаВіктор Вовк зареєстрували  два проекти постанов щодо дільності Нацради. Це проект № 5461 «Про невідкладне заслуховування звіту Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про дотримання основних принципів державного регулювання в сфері телебачення та радіомовлення» і № 5462 «Про незадовільну оцінку діяльності членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та дострокове припинення їх повноважень».

Як писав «Детектор медіа», ще 1 листопада Олег Ляшко звинуватив Нацраду в бездіяльності, заявивши, що вона не притягує до відповідальності «Інтер», де, за його словами працюють сепаратисти з Москви.«Нацрада цього не бачить, СБУ цього не бачить. Моя відповідь: повноважень більш ніж достатньо, але є домовленості влади з власниками “Інтера”. Треба не закон приймати про повноваження Нацради, а змінити склад Нацради», - заявляв політик.

Крім того, цього ж Комітет планує розглянути проект постанови № 5472 «Про рекомендацію Кабінету Міністрів України ліквідувати Міністерство інформаційної політики України», внесений депутатами Олегом Ляшком таІгорем Мосійчуком30 листопада.

На їхню думку, парламент має рекомендувати уряду ліквідувати Мінінформполітики, «з огляду на неналежне та неефективне виконання»покладених на нього завдань, зокрема щодо розробки програмних документів у сфері захисту інформаційного простору України від зовнішнього інформаційного впливу, проведення досліджень впливу результатів діяльності засобів масової інформації на суспільну свідомість тощо.

Останнім фактом неналежного виконання покладених на МІП завдань у сфері забезпечення інформаційного суверенітету держави, на думку депутатів, стала«повна бездіяльність міністерства щодо порушення вимог законодавства та загрози національній безпеці України в процесі трансляції прес-конференції В.Ф. Януковича, яка відбулася 25 листопада 2016 року у м. Ростові-на-Дону (Росія), коли міністерство не вжило жодних заходів реагування, зокрема щодо запобігання поширенню антиукраїнської пропагандистської інформації з території держави-агресора».

Засідання відбудеться о 21 грудня о 14:30 (вул. Грушевського, 26/1, готельний комплекс «Київ», 12-й поверх).

Нагадаємо, Нагадаємо, 2 грудня 2014 року постановою Верховної Ради «Про формування складу Кабінету Міністрів України» було призначено на посаду міністра інформаційної політикиЮрія Стеця, хоча саме Міністерство інформаційної політики ще не було створено.

14 січня 2015 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 2 «Питання діяльності Міністерства інформаційної політики України», відповідно до якої було створено Міністерство інформаційної політики України та затверджено положення про міністерство.

Уже другий рік Незалежна асоціація телерадіомовників оскаржує створення Міністерства інформаційної політики в суді.

detector.media

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей