Порошенко підписав закон про іномовлення

. Опубліковано в Новости за 2015г

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України № 856-VIII «Про систему іномовлення України», який був ухвалений Верховною Радою 8 грудня.

Про це повідомляє сайт глави держави.

На переконання Петра Порошенка, впровадження закону є важливим з точки зору протидії пропаганді. «Сьогодні в умовах гібридної війни це питання виживання нашої країни, питання ефективної протидії пропагандистській роботі, яку здійснюють проти нашої країни, витрачаючи десятки і сотні мільйонів, пропагандисти країни-агресора», – сказав Президент під час підписання.

Основним критерієм роботи іномовлення має бути об'єктивність подачі інформації про ситуацію в Україні . «Саме це має бути критерієм ефективності інформаційної політики. Ми не маємо копіювати пропагандистські методи країни-агресора. Навпаки – наші журналісти мають доносити правду про війну в Україні і тим самим завойовувати довіру на відміну від пропагандистів», – наголосив Глава держави.

Міністр інформаційної політики Юрій Стець запевнив главу держави, що за два місяці буде завершено реформу іномовлення в Україні. «Про Україну мають знати не тільки як про країну, в якій зараз є велика кількість проблем, а й про її історію, культуру, привабливість, хороший інвестиційний клімат, можливості туризму і про те, що тут живуть добрі і хороші люди», – сказав він.

Перша заступниця голови Комітету зі свободи слова та інформаційної політики ВР Ольга Червакова зазначила, що іномовлення України буде промо-агенцією країни в світі. «І це дуже суттєва допомога українській дипломатії на міжнародній арені, яка зараз з усіх сил намагається донести правду про Україну до світових лідерів. І в цьому канал іномовлення і те, що буде робитися, має стати потужним інструментом», - сказала вона.

Народна депутатка запевнила, що Комітет зі свободи слова триматиме на контролі виконання закону і у разі необхідності змін, діятиме відповідно.

Окрім того під час розмови Петро Порошенко відзначив необхідність відновлення українського мовлення у звільнених від окупації районах Донбасу, донесення правди про ситуацію на тимчасово окуповані території, побудову для цього відповідної інформаційної мережі.

Нагадаємо, 8 грудня Верховна Рада в другому читанні та в цілому ухвалила закон «Про систему іномовлення України». За відповідний законопроект № 2334а, внесений Кабінетом Міністрів України, проголосували 282 народних депутатів.

Система іномовлення включатиме національне інформаційне агентство «Укрінформ» і Мультимедійну платформу іномовлення України, що буде створена на базі ДТРК «Всесвітня служба “Українське телебачення і радіомовлення”». ТОВ «Банківське телебачення» як база для іномовлення до закону не потрапило.

Media Sapiens

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей