Комітет свободи слова підтримав у цілому проект щодо визначення передач європейського виробництва

. Опубліковано в Новости за 2015г

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні 23 грудня, розглянувши пропозицію до другого читання до проекту Закону України № 2766 «Про телебачення і радіомовлення» щодо визначення передач європейського виробництва, рекомендував прийняти його у другому читанні та в цілому.

Нагадаємо, 24 листопада Верховна Рада прийняла цей проект за основу.

Законопроект № 2766 передбачає встановити для українських мовників квоту 70% загального тижневого обсягу мовлення на передачі європейського виробництва, а також США і Канади, у тому числі квоту 50% загального тижневого обсягу мовлення на передачі українського виробництва.

При цьому передачами європейського виробництва вважатимуться передачі, створені юридичними особами – резидентами країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення (або на замовлення таких юридичних осіб). А російський продукт (або створений у копродукції з Росією) не вважатиметься європейським.

Чинне законодавство наразі передбачає квоту 80% програм європейського виробництва, у тому числі 50% - українського. При цьому російські програми входять у квоту європейських.

Нагадаємо, що законопроект № 2766 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва)» зареєстрували 30 квітня Вікторія Сюмар, Дмитро Стеценко, Олександр Опанасенко та Сергій Висоцький. Законопроект передбачав квоту для передач європейського виробництва в розмірі 80%, при цьому до цієї квоти не входив російський продукт.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення висловила зауваження до цього проекту. На думку членів Нацради, 80% - завелика квота для європейського продукту, вони запропонували депутатам її обговорити з індустрією та переглянути.

Члени Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики доопрацювализаконопроект із висловленими зауваженнями Нацради й індустрії та подали проект на заміну. В ньому вже була встановлена квота 70% тижневого обсягу мовлення на передачі не лише європейського, а й американського та канадського виробництва.

3 червня Комітет рекомендував парламенту прийняти доопрацьований законопроект за основу. Голова комітету і співавтор законопроекту Вікторія Сюмар зауважила, що до другого читання в процесі погодження з мовниками законопроект може зазнати змін щодо розмірів квот.

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей