Нацрада визнала телеканал «Беларусь 24» відповідаючим Європейській конвенції про транскордонне телебачення

. Опубліковано в Новости за 2014г

18 грудня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, розглянувши звернення Національної державної телерадіокомпанії Республіки Білорусь, ухвалила рішення визнати зміст іноземної програми «Беларусь 24» таким, що відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення та чинного законодавства України.

Голова Національної ради Юрій Артеменко зазначив, що до регуляторного органу надійшов лист голови Національної державної телерадіокомпанії Республіки Білорусь Г.Б. Давидька, в якому він поінформував про те, що телеканал «Беларусь 24» припинив трансляцію передачі «Права человека. Взгляд в будущее», що містила антиукраїнську пропаганду та перекручення інформації щодо політичних подій в Україні. Саме трансляція цієї програми стала підставою для рішення Національної ради від 15 жовтня про визнання змісту іноземної програми «Беларусь 24» таким, що не відповідає Європейській конвенції про транскордонне телебачення.

У листі пан Давидько запевнив, що білоруський телеканал є об’єктивним, і позиція, висловлена в зазначеній передачі, не відповідає позиції всього каналу, повідомив Юрій Артеменко. Він також зауважив, що білоруська сторона запевнила – надалі ефір вибудовуватиметься з урахуванням законодавства України.

У період із 26 листопада по 3 грудня 2014 року Національна рада промоніторила телеканал «Беларусь 24». Передачі «Права человека. Взгляд в будущее» в ефірі телеканалу «Беларусь 24» не зафіксовано. Інших передач, які б мали ознаки порушення українського законодавства, також не зафіксовано.

Взявши до уваги викладену інформацію, регуляторний орган визнав зміст іноземної програми «Беларусь 24» таким, що відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення та чинного законодавства України.

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей