Нацрада планує у 2015 році затвердити Порядок адаптації іноземних програм та Порядок обмеження ретрансляції програм

. Опубліковано в Новости за 2014г

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення планує у 2015 році затвердити нові регуляторні акти щодо адаптації іноземних програм та обмеження ретрансляції програм або їх відеосюжетів. Про це йдеться в Плані діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Нацради на 2015 рік, який Нацрада затвердила на засіданні 11 грудня.

            У першому-другому кварталах 2015 року Нацрада має намір затвердити:

- Положення про моніторинг телерадіопрограм;

- Розміри штрафів, які можуть накладатися на телерадіоорганізації та провайдерів програмної послуги за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення.

Також регулятор має намір внести зміни до Положення про порядок проведення конференцій всеукраїнських громадських об'єднань, обрання членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України та припинення їхніх повноважень.

           У другому-третьому кварталах 2015 року Нацрада має намір затвердити:

- Порядок адаптації іноземних програм, призначених для ретрансляції, до вимог законодавства України;

- Порядок обмеження ретрансляції програм або їх відеосюжетів, які можуть завдати шкоди фізичному, психічному чи моральному розвитку юнацтва.

           Також регулятор має намір внести зміни до форм заяв, необхідних для ліцензування телерадіомовлення, та до форми ліцензії на мовлення.

Нагадаємо: щоб контролювати ретрансляцію іноземних каналів, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення запровадила так званий «список адаптованих каналів» - Перелік іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції і ретрансляція яких на території України не обмежується. Цей документ не був зареєстрований у Міністерстві юстиції і так і не став регуляторним актом. Але Нацрада все одно застосовувала санкції щодо тих провайдерів, які ретранслюють канали, що не входять до цього списку.

Новий склад Нацради перестав користуватися цим списком, але почав ухвалювати рішення про відповідність або невідповідність тих чи інших іноземних каналів українському законодавству та Європейській конвенції про транскордонне телебачення. У такий спосіб, зокрема, Нацрада обмежила ретрансляцію на території України низки російських каналів.

Що стосується штрафів, то їх затвердження фактично блокує індустрія. Проект розрахунків розмірів штрафів, які можуть накладатися на телерадіоорганізації та провайдерів програмної послуги за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення, був прийнятий за основу Нацрадою 25 вересня й досі перебуває на доопрацюванні, оскільки регулятор не може знайти компромісу з галуззю.

 

Телекритика

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей