Громадськість закликає Нацраду прискорити реформування регуляції ринку програмних послуг

. Опубліковано в Новости за 2014г

news2608

Учасники Конференції «Нове регулювання ринку програмних послуг: крок назустріч глядачам і прагнення до Європи», що відбулася у Києві 22 серпня, та зібрала понад 100 представників індустрії  телебачення України, закликали Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення прискорити реформування регуляції ринку програмних послуг.

На думку представників галузі, Національна рада може вже зараз, не очікуючи внесення змін до законодавства, зробити рішучі кроки зі спрощення умов ведення бізнесу в телеінформаційній сфері.

Саме регуляторними документами Національної ради, а не законодавством, встановлено багато необґрунтованих і надмірних адміністративних бар'єрів, які повинні бути знищені, а регулювання спрощено, вважають учасники конференції. 

  «Регулювання програмних послуг терміново потребує реформування. - каже Наталія Клітна, віце-президент АППК, - Наприклад, з 1 липня, не витримавши конкуренції, припинив мовлення український супутниковий телеканал Меню ТВ. Понад 700 провайдерів через це повинні були прийти до Нацради та переоформити ліцензії. Треба сказати чесно – в регуляторній сфері програмних послуг криза: більшість ліцензіатів не можуть виконати численні  вимоги Нацради, а Нацрада не може усе проконтролювати. Ми розуміємо, що в умовах інформаційної війни Нацрада вимушена діяти жорстко, але ми просимо вже зараз спростити умови ведення бізнесу, запровадити європейські підходи до регулювання та продемонструвати  прозорість і законність.».

«Для вирішення ситуації ми пропонуємо Національній раді створити робочу групу та разом з громадськістю розробити нові Правила ліцензування провайдерів програмної послуги, передбачивши спрощення бланку ліцензії провайдера, дотримання європейського принципу технологічної нейтральності і встановлення реєстраційного принципу інформування Національної ради про зміну господарських умов діяльності» - сказав Олександр Швець, генеральний директор СКТУ.

«Запорукою законного впровадження реєстраційного принципу регулювання провайдерів може стати застосування Національною радою санкцій у вигляді гнучкої та прозорої системи штрафів, яка передбачена чинним законодавством. Ринок відкритий до діалогу з Національною радою з цього питання», - підкреслила директор з юридичних питань Асоціації «Укртелемережа» Ольга Чорна.

Незалежний експерт Роман Химич звернув увагу присутніх на те, що провайдери телекомунікацій змушені працювати в надзвичайних умовах військово-політичної кризи, а на Сході країни – в умовах військового конфлікту. «Разом з Кримом втрачено близько 5% населення країни. А за підсумками року падіння ринку програмних послуг може сягнути 15-20%. Війна змушує змінити пріоритети бізнесу. Спрощення умов ведення бізнесу  та захист легальних гравців від тіньовиків– це те,  чим держава має допомогти бізнесу в цей складний час і на що не потрібні кошти», - вважає Роман Химич.

Всі учасники зазначали, що трагічні події в країні, які відбулися останнім часом, підняли громадську свідомість українських операторів кабельного телебачення, що дають всі підстави вважати на гарні перспективи для саморегуляції галузі  і відбудови принципово нових відносин з  регулятором.

Конференцію організовано 22 серпня 2014 року Асоціацію правовласників та постачальників контенту і  Асоціацією «Укртелемережа» за участі Спілки кабельного телебачення України, юридичної фірми Jurimex та адвокатського об'єднання «Юсткутум».

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей