Держкомтелерадіо узагальнив дані про ситуацію з ефірним мовленням у Донбасі

. Опубліковано в Новости за 2014г

Трансляцію українських телеканалів відновлено у Слов'янську, Краматорську, Артемівську, Костянтинівці, Лисичанську та Красному Лимані. Ефірне мовлення в Донецькій та Луганській областях наразі знаходиться під контролем терористів

Станом на вчора, 29 липня, в деяких населених пунктах Донецької та Луганської областей, водночас із українськими телеканалами здійснюється ретрансляція окремих російських телеканалів Концерну РРТ, які були захоплені і продовжують перебувати під контролем російських терористів (РТПС Донецьк, РТПС Луганськ та РТПС Ровеньки в Луганській області). Про це йдеться в повідомленні Державного комітету телебачення та радіомовлення.

Приміщення Донецької та Луганської обласних державних телерадіокомпаній захоплені терористами, ними ж внесені зміни в програмне наповнення 27-го каналу Донецької ОДТРК та відключено обласне телерадіомовлення в Луганській області.

За інформацією, наданою Національною радою з питань телебачення і радіомовлення, станом на 16 липня у Донецьку на частоті аналогового телевізійного мовлення Донецької ОДТРК, а також у цифровому мультиплексі МХ-5 транслюються програми «Первого республиканского канала ДНР» з власним логотипом і ретранслюється російський телеканал «Россия 24».

Як повідомляє Держкомтелерадіо, присутність на захоплених об'єктах озброєних людей не дає можливості вимкнути російські телеканали та забезпечити повністю роботу обладнання телерадіомовлення згідно з умовами ліцензій.

Єдиним виходом із ситуації Концерн РРТ вважає прийняття рішення про повне відключення захоплених у Донецькій та Луганській областях об'єктів від електропостачання, яке здійснюють приватні енергопостачальні компанії «ДТЕК Донецькобленерго» та ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання». Проте, в разі знеструмлення цих об'єктів місцеве населення залишиться без доступу як до російського, так і до українського телебачення, наголошується в повідомленні.

Тому, як заявляє керівництво Концерну РРТ, припинення трансляції російських телеканалів буде терміново здійснено після звільнення силами АТО радіотелевізійних станцій у Донецьку, Луганську та Ровеньках, які досі перебувають під контролем терористів.

Відновлення ефірної трансляції українських телеканалів у звільнених населених пунктах триває.

Так, станом на 16 липня було відновлено ефірне мовлення українських каналів у п'яти містах Донецької області - Слов'янську, Краматорську, Артемівську, Костянтинівці та Красному Лимані. Продовжується робота працівників Концерну РРТ щодо відновлення мовлення українських телевізійних каналів з Краматорської РТПС.

Станом на 28 липня в ефірі Краматорського та Слов'янського телебачення транслюються сім телевізійних каналів: «1+1», 5 канал, «Інтер», Новий канал, Перший національний, СТБ та ІСТV. Разом з тим поновлено мовлення трьох українських радіоканалів, серед яких Перший канал Національної радіокомпанії України.

Після звільнення від терористів міста Лисичанська Луганської області 26 липня цього року відновлено в повному обсязі мовлення українських телерадіоканалів на РТС Лисичанськ.

29 липня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення повідомила, що в Донецьку відновив ефірне мовлення 5 канал.

Враховуючи загрози інформаційному простору України у зв'язку з несанкціонованим відключенням українських телеканалів у Донецькій і Луганській областях та розповсюдженням на їхніх частотах російських програм «Россия 1», НТВ, ТНТ, «Петербург 5», «Звезда», РЕН ТВ, а також незаконною ретрансляцією цих програм, що є не адаптованими до законодавства України, у багатоканальних мережах, Національна рада своїм рішенням від 17 липня цього року встановила, що до провайдерів програмної послуги, які незаконно ретранслюють зазначені російські програми, буде застосована санкція анулювання ліцензії у судовому порядку.

Нагадаємо, на засіданні 24 липня Нацрада визнала, що зміст російських телеканалів «РТР-Планета», «НТВ-Мир», «Россия 24» і «ТВ Центр - Іnternational» (TVCI) не відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення.

Тоді ж у Нацраді повідомили, що правоохоронні органи вноситимуть до Єдиного реєстру досудових розслідувань факти ретрансляції російських каналів, які були заборонені за рішенням суду.

«Телекритика»

Наші друзі та партнери

  • timlogo
  • ASTRO Strobel
  • Mediasat
  • ДЕПС Украина
  • WISI
  • Технологии сетей